Værested for krigsveteraner i Kaas, Nordjylland

BK NORD hjælper til realisering af projekt for krigsveteraner i Kaas, Nordjylland i samarbejde med Foreningen Veteran Oasen, Jammerbugt Kommune og Ejendomsselskabet S.D. Kjærsgaard ApS.

Projektet forventes at kunne opføres ved hjælp af frivillig og ikke faglært arbejdskraft fra veteranerne, så udover tegninger, beregninger mv. udarbejder BK NORD derfor detaljerede arbejdstegninger og materialebeskrivelser for indkøb. Derudover forventes det, at BK NORD løbende følger op på byggeriet og assisterer med instruktioner på byggepladsen.

Læs meget mere om projektet her: Værested for krigsveteraner på vej

  • Arkitekt & Ingeniør: BK NORD

Læs mere om hvad BK NORD kan gøre for dig lige her: Erhvervsbyggeri

Kontakt os for en uforpligtende snak om realisering af dit projekt